Skarby Barcelony

Piaszczyste plaże pełne uroku, tętniące życiem centrum miasta mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji oraz ociekające sztuką i kolorami budowle zaprojektowane przez Gaudiego. Nie bez powodu Barcelona zajmuje czołowe miejsce na liście najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Ta nowoczesna metropolia ma do zaoferowania atrakcje dla każdego. Miłośnicy sztuki podziwiać mogą rozmaite style i epoki, połączone ze sobą w unikatowy sposób. Jeśli ktoś lubi nocne życie, także w tej kwestii Barcelona nie zawiedzie. Słynna ulica La Rambla to idealne miejsce dla imprezowiczów, którzy cenią sobie dobrą zabawę. Fani piłki nożnej, a szczególnie klubu FC Barcelona, odwiedzić mogą stadion Camp Nou. Warto wspomnieć, iż Barcelona jest niezwykle atrakcyjna również pod względem położenia geograficznego. Z jednej strony rozpościerające się góry, wśród których znaleźć można popularne wzgórza Montjuic oraz Tibidabo. Z drugiej strony natomiast błękitne morze i porty oraz flagowe plaże serca Katalonii.

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Powodów do odwiedzenia tego miasta jest mnóstwo. Oto kilka najciekawszych atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia:

 • Sagrada Familia,
 • Casa Mila,
 • Casa Battlo,
 • Park Guell,
 • Dzielnica gotycka,
 • Targ La Boqueria,
 • Passeig de Gracia,
 • Camp Nou,
 • La Rambla,
 • La Barceloneta ,
 • Port Vell,
 • Wzgórze Tibidabo,
 • Wzgórze Montjuic

Atrakcje Barcelony najchętniej odwiedzane przez turystów 

Mimo mnóstwa dostępnych i ciekawych zabytków, kilka z nich jest szczególnie obleganych. Co zatem sprawia, że padło akurat na te konkretne. Sprawdźmy co tak skutecznie przyciąga ludzi do najpopularniejszych miejsc w Barcelonie.

Sagrada Familia 

To bez wątpienia największe, najbardziej znane dzieło Gaudiego i zarazem wizytówka Barcelony. Świątynia ta od 140 lat ciągle jest w budowie, koniec prac zaplanowano mniej więcej na rok 2026, mimo to stale przyciąga mnóstwo turystów. Docelową wysokość bazyliki szacuje się na 172m. Po ukończeniu budowy, Sagrada Familia będzie najwyższym budynkiem religijnym w Europie. Wysokość nie jest tutaj przypadkowa, gdyż według Gaudiego żadna ludzka twórczość nie może przewyższać dzieł Boga. Odnosi się to do wzgórza Montjuic, czyli najwyższego punktu Barcelony, który mierzy 173m.

Poza imponującym rozmiarem, bazylika ta na tle innych wyróżnia się unikatowym stylem secesyjnym, w który Gaudi, tuż przed swoją śmiercią wplótł modernistyczne trendy. Zdobią ją niezwykłe witraże oraz niepowtarzalne architektoniczne nawiązania do zwierząt oraz roślin. Charakterystycznym elementem tej budowli są także wieże w stylu gotyckim. Każda z nich ma swoją religijną symbolikę.

Targ La Boqueria

Jest to największy bazar w Barcelonie. Położony jest tuż przy ulicy La Rambla, dzięki temu codziennie odwiedzają go setki zarówno turystów jak i mieszkańców. Nie jest to jednak główny powód jego popularności. W tej kwestii, kluczową rolę odgrywają nasycone kolorami i zapachami stragany oraz stoiska, którym nie sposób się oprzeć. Bazar obejmuje powierzchnię około 13 tysięcy metrów kwadratowych, zatem powierzchnia oraz różnorodność oferowanych produktów sprawiają, że spacerowanie uliczkami targu zajmuje sporo czasu. Zdecydowanie warto, gdyż jest to gratka dla naszych zmysłów. Znaleźć można najbardziej wyszukane lokalne towary, mnóstwo świeżych owoców morza, ryb i wędlin. Regionalne sery, warzywa i owoce, a także ciekawe przekąski w przyzwiotych cenach. Wszystko czego dusza zapragnie!

Bez dwóch zdań, La Boqueria jest miejscem, które należy odwiedzić. Choćby nawet po to, aby poczuć kataloński klimat i atmosferę charakterystyczną dla tego regionu. Spacer po bazarze, w tym przypadku zapewnia moc wrażeń i pozwala przez moment poczuć się częścią lokalnej społeczności. Ciekawostką jest fakt, iż właśnie na tym targu, codzienne zakupy robią najbardziej znani szefowie kuchni, którzy gotują w najsłynniejszych restauracjach w Barcelonie.