Przygody Kajtusia seria książek dla dzieci

Książki dla dzieci nie są przeznaczone tylko dla nich, są również dla tych, którzy czują się dziećmi. Kajtuś to główny bohater serii książek. Ma on 3 latka. Kajtusia wiele zdarzeń w życiu jest obserwowana i przeżywana pierwszy raz. Jak chłopiec radzi sobie w nowych sytuacjach?

Wydawnictwo Rea oferuje najmłodszym całą serię o przygodach Kajtusia. Tłumaczą one dzieciom to jak dobrze dorośli rozumieją świat dziecka, ich strachy, obawy, lęki, to jak one postrzegają świat. Okładka informuje, że książeczki te zrozumieć mogą nawet dzieci w wieku 3 lat. Cała seria książeczek o przygodach Kajtusia ma po 24 strony. Wyposażono ją w twarde kartki z kolorowymi obrazkami, przyciągają one uwagę dzieci i powodują, że maluszki nie czują się znudzone.

Pierwsza część, zielona, opowiada o przygodach Kajtusia, który po raz pierwszy idzie do przedszkola. Na łamach 24 stron dziecko obserwuje jak chłopiec radzi sobie w pierwszym dniu, w przedszkolu. Mama musi iść do pracy i tłumaczy to dziecku, podkreśla, że w przedszkolu będzie spędzał tylko trochę czasu, każdego dnia w tygodniu. Później Kajtuś poznaje Pani nauczyciel przedszkola, nowe koleżanki i kolegów. Jest to dla niego zupełnie nowe otoczenie, nowe zabawki, nowe zasady, nowe jedzenie, nowe podwórko. Szybko nawiązuje przyjaźnie , buduje relacje i bawi się na całego, szybko mija mu czas do przyjścia rodziców.

Druga część, czerwona opowiada przygody Kajtusia, który wraz z siostrzyczką odwiedza z rodzicami ZOO. Ekscytacja chłopca sięga zenitu, zadaje mnóstwo pytań i koniecznie chce obejrzeć każde zwierzątko i jego zwyczaje. Rodzice wynajmują przewodniczkę, która opowiada o zwierzętach w ZOO. Kajtuś widzi nosorożce, małpy, wydrę. Są to pierwsze zwierzęta, które poznaje Kajtuś i jego mała siostra.

Ostatnia już, trzecia część przygód Kajtusia opowiada o wizycie chłopca u dentysty. Mama wspiera Kajtusia w pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Chłopiec zabiera ze sobą misia na towarzysza zmagań w nowej sytuacji społecznej. Pan dentysta czyści ząbki chłopca za pomocą szczoteczki elektrycznej, a następnie dentysta przegląda ząbki w poszukiwaniu próchnicy. Całość przebiega szybko i sprawnie, a Kajtuś nie przejawia zniecierpliwienia czy strachu. Dostaje też upominki od dentysty.